polski
Deutsch
русский
perfect clinic

Korygowanie zmarszczek mimicznych z zastosowaniem preparatów zawierających toksynę botulinową (Azzalure, Botox).

botoxW celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, przywrócenia twarzy młodości i świeżości stosujemy preparaty toksyny botulinowej (Botox, Azzalure) . Preparaty toksyny botulinowej można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli mogą być stosowane w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką. U takich osób zastosowanie wstrzyknięć z toksyny botulinowej ograniczy i opóźni w przyszłości liczbę koniecznych zabiegów do usunięcia zmarszczek. 

U osób dojrzałych zastosowanie toksyny botulinowej wygładza zmarszczki już istniejące i sprawia, że stają się one mniej widoczne. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Botox jest stosowany w usuwaniu:

  • zmarszczek poprzecznych czoła
  • zmarszczek pionowych między brwiami ("lwie" zmarszczki)
  • "kurzych łapek" – wokół oczu

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Dawka stosowana w celach estetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna.
Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 6-8 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu.
Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg można powtórzyć.

© PERFECT-CLINIC Wszystkie prawa zastrzeżone | Created by: NRInf.pl