polski
Deutsch
русский
perfect clinic

Korekcja cieni pod oczami i doliny łez

cienie pod oczamiCienie pod oczami nadające wrażenie zmęczonej twarzy są dość częstym problemem, któremu z powodzeniem można zaradzić dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Niezmiernie ważna jest profesjonalne zakwalifikowanie przez doświadczonego lekarza do odpowiedniego dla danego problemu estetycznego zabiegu. W okolicy dolnych powiek mamy do dyspozycji kilka zabiegów, które powinny być odpowiednio dobrane. 

Możemy wykonać zabieg laserem frakcyjnym eCO2, który jest w stanie zdecydowanie poprawić napięcie skóry i wzmocnić okolicę dolnej a także górnej powieki. Niestety ten zabieg wymaga 3-4 dniowego wyłączenia z aktywności zawodowej ze względu na dość duży obrzęk okolicy powiek. Dla lepszego efektu wskazane jest powtórzenie zabiegu po kilku miesiącach. Wskazaniem do tego zabiegu jest także tendencja do obrzęków powiek dolnych, która pow wykonaniu zabiegu powinna być zdecydowanie mniejsza. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Kolelnym zabiegiem, który możemy wykonać w okolicy dolnych powiek na tzw. "dolinę łez" lub widoczne cienie pod oczami jest wprowadzenie preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Zabieg wykonywany jest przy użyciu kaniuli. Jest praktycznie bezbolesny, efekty są natychmiastowe, nie pozostawia widocznych śladów i tuż po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności. Efekty po zabiegu w tej okolicy ze wględu na specyficzne warunki anatomiczne utrzymują się dość długo 12-24 miesiące. Istotne jest doświadczenie lekarza wykonującego tez zabieg, gdyż istnieje ryzyko hiperkorekcji, czyli podania zbyt dużej ilości preparatu oraz podanie zbyt powierzchowne. Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Trzecim zabiegiem, jaki mamy do dyspozycji jest mezoterapia, czyli seria kilkunastu drobnych iniekcji w okolicy powiek, specjalnie dobranymi koktailami. Wiele firm w chwili obecnej produkuje gotowe preparaty dedykowane okolicy wokół oczu. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, który najczęściej ustępuje w ciągu 24 godzin. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, czas trwania wynosi około 15-20 minut. Wskazane jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach około 4-6 tygodni.
 

© PERFECT-CLINIC Wszystkie prawa zastrzeżone | Created by: NRInf.pl