polski
Deutsch
русский
perfect clinic

Kwas hialuronowy – wygładzanie zmarszczek

Produkty zawierające kwas hialuronowy są w chwili obecnej najczęściej stosowanymi i najbezpieczniejszymi preparatami służacymi wygładzeniu, spłyceniu lub czasami nawet usunięciu zmarszczek. Kwas hialuronowy jest to związek, który naturalnie występujw w organizmie każdego człowieka – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra ulega wysuszeniu, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej wpływają na kilka elementów:

  • skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują i powiększają usta, poprawiają kontur twarzy,
  • pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Czas utrzymywania się efektów działania kwasu hialuronowego jest bardzo zróżnicowany i wynosi najczęściej od 6 do 12 miesięcy. Okres ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od kilku czynników:

  • wieku osoby poddanej zabiegowi
  • rodzaju skóry
  • trybu życia (palenie papierosów, wystawianie skóry na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu)
  • osobniczych predyspozycji
  • rodzaju zastosowanego preparatu zawierającego kwas hialuronowy
  • innych zabiegów wykonywanych jednocześnie lub w bliskim okresie czasu.

Okres utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami kwasu hialuronowego. Sesje uzupełniające wymagają zazwyczaj mniejszej ilości preparatu aby utrzymać uzyskane rezultaty. Większość pacjentów decyduje się na zabieg uzupełniający po upływie 6-10 miesięcy od pierwszego zabiegu. Fakt, że preparaty te są z czasem wchłaniane jest ogromną zaletą, gdyż pacjent ma pełen wybór czy i kiedy powtórzyć zabieg, może zdecydować o formie i czasie poprawienia urody i wykonaniu kolejnego zabiegu.

Zabieg wprowadzenia preparatu z kwasem hialuronowym może być wykonany przy użyciu igły lub kaniuli. Wybór odpowiedniej metody związany jest głównie z okolicą twarzy, w jakiej wykonywany jest zabieg. 

Preparaty kwasu hialuronowego często zawierają środek znieczulający, który znacznie minimalizuje odczuwanie bólu. W razie konieczności można zastosować znieczulenie miejscowe, aby zdecydowanie poprawić komfort zabiegu.

Czas trwania zabiegu najczęściej wynosi około 30 minut.

© PERFECT-CLINIC Wszystkie prawa zastrzeżone | Created by: NRInf.pl