polski
Deutsch
русский
perfect clinic

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

powiększanie ust

Powiększanie ust jest to zabieg polegający na wprowadzeniu preparatu zawierającego kwas hialuronowy w obręb czerwieni wargowej lub w kontur ust.

Zabieg ten skierowany jest zarówno do młodych, jak i dojrzałych osób, które często oczekują zupełnie odmiennego efektu.

U młodych osób najczęściej problemem są zbyt małe, wąskie usta lub słabo zarysowany kontur ust.

W późniejszym wieku natomiast wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego daje wyraźny efekt odmładzający, gdyż w miarę procesu starzenia zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze, usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, usta tracą swoją objętość i jędrność.

Powiększanie ust jest zabiegiem wymagającym od lekarza wykonującego doświadczenia, które umożliwi zaplanować podanie preparatu w odpowiednim miejscu i ilości w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Ten sam preparat o tej samej objętości w zależności od techniki podania może spowodować naturalne, dyskretne wrażenie delikatnie wypełnionych ust lub efekt dużych, wyrazistych ust z zaznaczonum konturem.

Efekt końcowy powiększenia ust uzależniony jest również od sposobu podania preparatu i zastosowania kaniuli lub igły.  Preparaty stosowane w zabiegach powiększania i modelowania ust często zawierają środek znieczulający, który znacznie ogranicza odczuwanie dolegliwości bólowych głównie o charakterze "uczucia rozpierania". Po zabiegu może występować niewielki obrzęk w okolicy ust, który samoistnie ustępuje w ciągu kilku godzin.

Wprowadzenie kwasu hialuronowego zapewnia natychmiastowy efekt. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i jędrność.

W zależności od potrzeb pacjenta można:

  • powiększyć objętość ust
  • uwydatnić i podkreślić kontur ust
  • wypełnić drobne zmarszczki wokół ust tzw. "zmarszczki palacza"
  • podnieść opadające kąciki ust
  • skorygować asymetrię w obrębie czerwieni wargowej
     

Kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach ok. 6-8 miesięcy i ulega powolnemu wchłanianiu. Usta nawet po wchłonięciu preparatu są w zdecydowanie lepszej kondycji niż przed zabiegiem – są lepiej nawilżone i jędrniejsze. Czas utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut.

 

© PERFECT-CLINIC Wszystkie prawa zastrzeżone | Created by: NRInf.pl